Masturbacja - Potwierdzamy FAKTY - Obalamy MITY

 

W XXI wieku jest coraz mniej zagadnień tabu, mimo to w dziedzinie życia erotycznego masturbacja w dalszym ciagu jest jednym z nich. Pomimo tego, że masturbacja, to nie jest już jedynie sprawa poruszana u seksuologów, to wciąż jednak na jej temat jest wiele przeświadczeń, z których niestety żadne nie okazują się prawdziwe. W tym artykule chcemy zerknąć na fakty i mity związane z masturbacją, które według wielu badań dotyczyć może blisko 50% facetów i 25% pań. W pierwszej kolejności poznajmy fakty.

 

 

Masturbacja - jako przezwyciężenie problemów seksualnych i zdrowotnych
Masturbacja to bardzo dobra metoda na poznanie własnej cielesności oraz potrzeb swojego ciała w bardzo  bezpieczny sposób. Tego typu przyzwyczajanie się do własnej seksualności może pomóc otworzyć się na zbliżenie z inną osobą, przełamać swój wstyd i własne opory. Systematyczne masturbowanie się u facetów może zmniejszyć między innymi ryzyko zachorowania na niezwykle niebezpieczny nowotwór prostaty, a u pań może sprzyjać w podniesieniu libido i pomóc w szybszym osiąganiu orgazmów, zwiększając jednocześnie wrażliwość na wszelkie bodźce seksualne.

Masturbowanie jako w pełni bezpieczny sex


Dzięki masturbacji możemy być bardziej aktywni intymnie bez względu na to, czy znajdujemy się w stałym związku – pozwala również uniknąć problemów, które są związane z przypadkowymi kontaktami seksualnymi. Nie ma to związku z niechcianą ciążą a także wszelkimi chorobami wenerycznymi, a może pozwolić rozładowania napięcie i poprawić samopoczucie równie dobrze, jak stosunek seksualny. Masturbacja jest w pełni bezpieczna, o ile nie staje się nałogiem, przez co może wykluczyć tradycyjny seks z partnerką czy partnerem, przez co w konsekwencji nie doprowadzi do rozpadu związku czy też problemów osobistych jak również konieczności podjęcia stosownej terapii.

Masturbacja - dzięki niej możesz poznać swoje seksualne potrzeby

Pamiętajcie, że nasz własny dotyk jest dużo bardziej delikatny dzięki czemu może dużo skuteczniej dotrzeć w wyjątkowo  czułe miejsca intymne, aby odnaleźć niezwykłą rozkosz płynącą z ich zmysłowego pobudzania. Dlatego też w ten szczególny  sposób dużo łatwiej i szybciej możemy poznać swoje indywidualne pragnienia oraz potrzeby, znajdując jednocześnie dużo najlepszą metodę ich zaspokajania. Po tego typu doświadczeniach możecie podzielić się z partnerem tymi seksualnymi odkryciami.

Mity o masturbacji - rozprawiamy się z nimi

Masturbacja głównie dotyczy singli i nastolatków
Początek dojrzewania to okres skutkujący zwiększonym zainteresowaniem cielesnością własną oraz pierwszymi intymnymi  eksperymentami w tym zakresie. Niezwykła burza hormonów oraz ogrom informacji erotycznych, z którymi młodzież styka się na przykład w świecie on-line, często powodują mocną konieczność zaspokojenia rozbudzonego własnego podniecenia. Wiele badań wykazuje, że ten właśnie sposób rozładowania napięcia seksualnego jest bardzo powszechny także w późniejszym okresie. Nie oznacza to, że wynika on z braku okazji do sex'u z inną osobą – czasami bywa również sposobem na urozmaicenie życia intymnego bądź radzeniem sobie ze zbyt dużym napięciem seksualnym.
Dla wielu osób żyjących jako single jest to również bardzo dostępna forma sex;'u – warto jednak pamiętać, że w związkach również nie zawsze partnerka czy partner mają chęć na intymne igraszki. Bywa czasami, że osoby, które są w związkach szukają innych doznań intymnych podczas seksu solo. Znane są również opinie, że masturbacja jest najbardziej zadowalająca dla części pań, których panowie niestety nie potrafią tak je rozbudzić, jak one same.

Masturbacja - osłabia zdolności rozrodcze mężczyzn oraz ogólnie cały organizm
Wielkość energii, jaką facet traci podczas stosunku seksualnego, jest zapewne większa niż przy klasycznej masturbacji, dlatego też ten mit nie ma żadnych logicznych podstaw. Jednak ilość plemników znajdujących się w spermie, które powstają w ciągu wielu lat dojrzałości płciowej z pewnością może pozwolić mu posiadać potomstwo, jeżeli nie powstaną  inne przyczyny (światopoglądowe czy też zdrowotne), które wykluczą ojcostwo. Wielu lekarzy zapewnia, że jakość plemników w spermie może zwiększyć się już po kilku dniach braku aktywności seksualnej.

Masturbacja - nie jest normalna
Jest to podłoże ściśle religijne. Kościół od dawien dawna potępiał masturbację z uwagi na prokreacyjne podejście do spraw współżycia seksualnego. Sex solo (masturbacja) uznano przez kościół za niezgodny z naturą. Jest to niestety przyczyną  niepotrzebnego poczucia wstydu i winy u osób, które potrzebują takiej formy zaspokajania własnych potrzeb i chociaż świadomość intymna jest już coraz większa, to w dalszym ciągu zdarza się, że część osób odrzuca masturbację z tych właśnie z powodów moralnych i czynią ją jednocześnie tematem tabu.

 

Liczymy na to, że Wy również uważacie masturbację za naturalną aktywność seksualną zdrowego człowieka. Medycyna nie ma żadnych przeciwwskazań co do masturbacji – należy jednak pamiętać, że masturbacja nie może stać się wiodącą metodą na uzyskanie satysfakcji seksualnej (orgazmu), ponieważ może nas wpędzić na przykład w poczucie winy wobec partnerki czy partnera. Poznając swoje ciało i dając sobie wiele rozkoszy, pamiętajmy, że urozmaicenie w dziedzinie seksualności jest bardzo ważne.

Bardzo duży wybór niezwykłych masturbatorów znajdziecie TUTAJ