Poznaj tajniki zmysłowego masażu erotycznego

 

Ograniczenia w seksie tworzy nasza głowa i tylko od niej zależy, czy każdy wieczór z partnerem będzie podobny, czy wkroczą całkiem nowe, nieznane dotąd jakości. Pochmurna, szara aura, to doskonały moment na urozmaicenia i rozgrzanie się w chłodne wieczory. Co powiecie na zmysłowy masaż?

 

Masaż erotyczny: pewnie wiele z Was słyszało pojęcie, ale czy równie wiele wypróbowało? Jesteśmy niecierpliwi, wszystko musimy mieć „na już”, a przecież dla odmiany można od czasu do czasu postawić na wolniejsze, bardziej zmysłowe doznania, które na dalszy plan kładą przejście do rzeczy. Masaż erotyczny jest znany i ceniony od wieków, Kamasutra poświęca mu wiele stronic. Jego geneza nie jest dokładnie poznana, ale szacuje się jego zaczątki między I a IV wiekiem przed naszą erą. Tym, co wyróżnia go od pozostałych praktyk seksualnych jest niewiarygodna bliskość, jaką podczas wspólnego masażu odczuwają partnerzy, a mówi się także o pozazmysłowych doznaniach, których mogą doświadczać. Coś na kształt połączenia duchowego i współodczuwania: brzmi romantycznie, prawda? To siła dotyku. Nie od dziś znane są jego uzdrawiające możliwości: masaż (a także inne formy dotyku, np. przytulanie) leczy, relaksuje, odpręża, pozwala zapomnieć o trudach codzienności, wzmacnia układ odpornościowy. Zmysłowy dotyk najbliższej osoby ma podwójną moc.

 

Jak się przygotować?

Przygodę z dotykiem warto zacząć od zakupu produktów do masażu. Aromatyczne olejki czy świece do masażu będą odpowiednim wyborem. Co ciekawe, na rynku dostępne są olejki pobudzające zmysły, odpowiednio dla kobiet i mężczyzn, mające w swoim składzie feromony, które dodatkowo pobudzą zmysły i rozpalą ochotę na więcej. Po drugie, niezwykle ważna jest atmosfera. Delikatne, klimatyczne oświetlenie (a nawet półmrok), czy nastrojowa muzyka będą doskonałym tłem. Pobudzony powinien być każdy ze zmysłów, także kadzidła czy zapachowe świece również sprawdzą się doskonale.

 

Warto zaznaczyć, że – oczywiście – taki masaż będzie niezwykle przyjemnym doznaniem dla obu płci, to jednak kobiece ciało posiada strefy erogenne większe niż męskie, więc dla pań taki rodzaj pieszczot będzie czymś naprawdę wyjątkowym. Panowie, warto zapamiętać, zwłaszcza, gdy Wasze partnerki są ostatnio zestresowane lub mają na głowie nadmiar obowiązków. Dla obu stron będzie to z pewnością doskonała okazja, by poznać lepiej swoje ciało i to, co sprawia mu najwięcej przyjemności.

 

Jak wykonać zmysłowy masaż?

Przebieg masażu erotycznego zależy od upodobań partnerów, pomysłowości, wyobraźni i zaangażowania. Długa, nawet kilkudziesięciominutowa sesja masażu na długo zostanie w pamięci i odpręży. Zarówno w przypadku masażu kobiecego, jak i męskiego ciała, warto trzymać się zasady: „po nitce do kłębka”, czyli zaczynając od neutralnych miejsc, na strefach erogennych kończąc. Mężczyźnie wiele przyjemności sprawi masaż stóp, klatki piersiowej (można włączyć delikatne drażnienie sutków, które również są bardzo wrażliwe u mężczyzn), pośladków (ze szczególnym skupieniem się na mocno unerwionej kości ogonowej), brzucha, ud, aż wreszcie części intymnych. Masażowi mogą towarzyszyć pocałunki, czułe słowa, głaskanie. Jeśli chodzi o kobiety, zaczynamy od pleców i szyi, nie omijając ramion i przechodzimy do pośladków. Ważne, by ruchy były zdecydowane, ale warto obserwować reakcje partnerki i powtarzać te, które najbardziej jej się podobają. Później czas na przednią część ciała, sporą uwagę poświęcając piersiom, by wreszcie przejść do sedna.

 

Być może to zmysłowe doznanie zakończy się czymś więcej, a może zdarzyć się też tak (co bardzo prawdopodobne w przypadku pań), że orgazm pojawi się jeszcze w trakcie masażu. Niezależnie od tego, czy potraktujemy erotyczny masaż jako długą, romantyczną grę wstępną, czy po prostu dopełnioną formę relaksu, z pewnością warto zdecydować się na takie doświadczenie i dać się ponieść bez reszty!