Dildo czy wibrator: co wybrać?

 

Falliczne kształty od zarania dziejów stanowiły przedmiot pożądania. Legendy mówią, że sama Kleopatra była fanką dilda wykonanego ze szczerego złota, którym obdarował ją ukochany, a to najstarsze odkryto ponad 30 tys. (!) lat temu. Choć trudno sobie wyobrazić technikę i w ogóle możliwość używania kamiennego penisa, tak do dziś niewiele zmieniło się w temacie chęci urozmaicania życia erotycznego. No, może jedynie co nieco się udoskonaliło

 

Gadżety erotyczne są, były i będą częścią naszego seksualnego życia. Na szczęście, współcześnie ich wybór jest naprawdę bardzo szeroki, a każda potrzeba może zostać dzięki nim spełniona. We wcześniejszych artykułach pisaliśmy o wibratorach i o tym, jak wybrać taki gadżet z myślą o obojgu partnerach. Tym razem skupimy się na klasycznym dildo, jego odmianach i różnicach między nim a wibratorem. Gotowa?

 

Dla kogo dildo?

Nowoczesne dilda mogą mieć rozmaite kształty i rozmiary oraz być wykonane z bardzo różnych materiałów. Co więcej, dostępne są nie tylko te do penetracji pochwy, ale... do czego sobie tylko zażyczmy! Niektórzy nie dostrzegają sensu w zakupie „mniej doskonałego wibratora” (właśnie tak czasem nazywając dildo), który nie działa sam, a żeby osiągnąć przyjemność używając go, trzeba się nieco wysilić. To mylny pogląd, ponieważ przeznaczenie tej zabawki jest zupełnie inne. Fakt, nie wibruje, nie masuje i potrzeba siły naszych mięśni, by w ogóle zadziałał, ale... właśnie w tym jego urok. Dlaczego? Bo nie każda kobieta (a to one najczęściej używają dilda, choć rzecz jasna, nie tylko) lubi narzucane tempo, niektóre wręcz wolą przyjemność we własnym, albo, gdy to ręka partnera jest odpowiedzialna za siłę nacisku. Jest to też dobry wybór dla osób, które mają małe doświadczenie z zabawkami dla dorosłych, dopiero zaczynają je poznawać i wolałyby nie wznosić się od razu na najwyższe obroty ; )

 

Jaką zabawkę wybrać?

Nowoczesne dilda mogą mieć przeróżne kształty i być wykonane z różnych materiałów. Dostępne są takie, które przypominają męskie narządy intymne, silikonowe, czy stanowiące wymyślne, abstrakcyjne formy. Wybór zależy tak naprawdę od naszych preferencji, a czasem i od tego, jak bardzo będziemy starały się ów gadżet ukryć ; ) Warto zaznaczyć, że za najbezpieczniejszy uważa się silikon medyczny, a bezpieczeństwo to niewątpliwie jeden z ważniejszych aspektów podczas erotycznych zakupów (lepiej zapłacić nieco więcej, niż narażać się na urazy lub reakcje alergiczne). Dilda mają także różne przeznaczenia. Oprócz tego najpowszechniejszego, czyli waginalnego, można też zakupić dilda analne, korki/koraliki analne (aplikowane przed stosunkiem, potęgują doznania pod wpływem ruchów partnera), dilda penetrujące obie te strefy (waginę i odbyt jednocześnie), wygięte (dodatkowo stymulujące punkt G), czy przeznaczone dla par – dwustronne (to idealny gadżet dla osób homoseksualnych, lub odważnych, nie bojących się wyzwań par heteroseksualnych).

 

Duży wybór dild w rozmaitych kolorach i kształtach, a także inne zabawki erotyczne znajdziesz TUTAJ