Idealny prezent dla partnerki? (Bardzo) długa noc!

 

Natura trochę z nas zażartowała dobierając kobietę i mężczyznę w parę. Dlaczego? Bo kiedy ona dopiero się rozkręca, on już chciałby zapalić papierosa „po”. Przedwczesny wytrysk to problem wielu par. Co można i czy w ogóle można coś na to zaradzić?

Kobiety pragną więcej! / fot. Unsplash.com

 

Kobiety zaczęły dbać o jakość życia seksualnego i o swoją przyjemność. Wreszcie głośno mówią o tym, że ich orgazm jest równie istotny, a mężczyzn, którzy nie spełniają ich oczekiwań skreślają. To dobrze, że o dbają o tę sferę życia, jednak dorwały się do władzy aż nadto, a nie wszystkie oczekiwania mężczyźni są gotowi spełnić. Apelujemy do mężczyzn: jej orgazm to nie twój obowiązek, ale jeśli kobietę kochasz i zwyczajnie chciałbyś sprawić jej przyjemność dłuższą i lepszą niż zwykle, to warto postawić krok do przodu. Na początek kilka faktów. Problem przedwczesnego wytrysku (w opinii swojej lub partnerki) dotyczy 1/3 mężczyzn. To – według zaproponowanej przez WHO definicji – dysfunkcja seksualna polegająca na ejakulacji po minimalnej stymulacji seksualnej, osiągniętej wcześniej, niż mężczyzna chce (przed penetracją lub wkrótce po rozpoczęciu penetracji pochwy), co prowadzi do napięcia, niepokoju lub frustracji u mężczyzny lub partnerki. Z czysto biologicznego punktu widzenia przedwczesny wytrysk nie stanowi problemu – przecież do zapłodnienia dojdzie tak czy inaczej. Jednak najnowsze badania dowodzą istotnego wpływu przeżywanych orgazmów dla zdrowia kobiety. A przecież seks to nie tylko prokreacja i każdy świadomy mężczyzna zdaje sobie sprawę, że korzyści powinny być w nim obustronne. Przedwczesny wytrysk to zazwyczaj problem emocjonalny, także najlepszym antidotum jest po prostu wzajemne zrozumienie, znajomość swojego ciała, a czasem wizyta u seksuologa. Jednakże najnowsze badania wykazały także, że na wytrysk ma wpływ kontrola ośrodkowego układu nerwowego. Proces ten jest regulowany poprzez wzajemnie połączone obszary czuciowe mózgu, ośrodki ruchowe i bierze w nim udział szereg neuroprzekaźników. Te badania dają nadzieję na leczenie problemu farmakologicznie. Jednym z dostępnych bez recepty środków przeciwdziałających zbyt rychłemu wytryskowi jest Super Orgasm Stop – to zestaw składający się z żelu i kapsułek. Zestaw stworzony został w celu wydłużenia stosunku seksualnego. Żel z efektem znieczulenia pomoże utrzymać kontrolę, a wyselekcjonowane składniki kapsułek stymulują do działania pomagając jednocześnie w kontrolowaniu orgazmu. Żel ma działanie chłodzące, co pomoże spowolnić nadejście orgazmu i dać partnerce więcej rozkoszy. Co ważne, produkt jest naturalny, a co za tym idzie – w pełni bezpieczny dla zdrowia.

Zestaw Super Orgazm Stop

A na koniec złota rada – seks to nie wyścigi i stawianie wymagań. Praca nad ciałem może poprawić jego jakość, ale podstawą jest samoakceptacja i rozmowa z partnerką. Zobacz test produktu wykonany przez najpopularniejszą seks-blogerkę w Polsce: