Jak masować kobietę, a jak mężczyznę?

 

Dotyk w związku to specyficzny rodzaj intymnego „języka” – relaksuje oboje partnerów, sprawia, że stają się sobie coraz bliżsi, poznają swoje ciała i odkrywają nowe sposoby miłosnego spełnienia. Jedną z form dotyku, często stosowaną podczas tzw. gry wstępnej, jest masaż erotyczny.

Powszechnie wiadomo, że sprawne dłonie i wiedza to zalety dobrego masażysty. Jednak w przypadku masażu erotycznego to nie wystarczy. Potrzebna jest też wiedza na temat indywidualnych upodobań i pragnień partnera. nie znaczy to jednak, ze masażu nie powinny stosować pary o krótkim stażu – wystarczy znać informacje, które pozwolą odkryć erotyczną mapę ciała ukochanej osoby i sprawić, by masaż stał się jeszcze bardziej podniecającą częścią zmysłowego sam na sam. Jaki masaż uwielbiają więc panie, a jaki powinien sprawić przyjemność każdemu mężczyźnie? Sprawdźcie już teraz!

Aby masaż spełnił swe funkcje relaksujące, rozluźniające i pobudzające, warto zatroszczyć się o romantyczny nastrój w sypialni (świece, kwiaty, muzyka) oraz o odpowiednią temperaturę, która pozwoli skupić się na czerpaniu przyjemności. Aby regulować odczucie ciepła, można też stosować podczas masażu kostki lodu czy żel rozgrzewający. żel rozgrzewający. Ważna jest też atmosfera między partnerami – np. czy tego dnia nie było między nimi nieporozumień, a dzień w pracy minął im bez większych stresów. Masaż pozwala być bardzo blisko drugiej osoby, więc warto też zadbać o przyjemny i podniecający zapach swojego ciała. Wspólna kąpiel zawsze jest bardzo dobrym wstępem do dalszego ciągu wieczoru…

 

Gdy już znajdziemy się w odpowiednio przygotowanym otoczeniu, można puścić wodze fantazji i eksperymentować do woli z masażem ciała partnera, uważnie wsłuchując się w jego reakcje. Masować można nie tylko dłońmi, ale także np. stopami, włosami czy biustem – ogranicza nas przecież tylko wyobraźnia! Warto jednak pamiętać, by najpierw skupić się na masażu miejsc, w których występuje zwykle największe napięcie mięśniowe (np. kark), a następnie stopniowo przechodzić do stref coraz bardziej erogennych.

Jak masować kobietę?

Większość pań lubi delikatny, zmysłowy masaż, gdyż ich ciało jest bardziej unerwione i wrażliwe na dotyk, więc mężczyzna powinien kontrolować siłę swoich dłoni i dostosować ją do upodobań partnerki. Oczywiście jeśli ona z jakichś powodów chce być dotykana mocniej, nie powinien obawiać się, że wyrządzi jej krzywdę. Powinien pamiętać, by stopniowo przechodzić do partii ciała, coraz bliższych strefom erogennym, które na ciele kobiety zajmują aż 15% jego powierzchni. Ich całowanie, głaskanie, delikatne szczypanie i rozcieranie to najczęstsze techniki stymulujące stosowane podczas masażu. Aby wzmocnić miłosne doznania, warto tu zastosować np. aromatyczną świecę do masażu, która dodatkowo pobudzi zmysły pięknym zapachem. Polecane są także rozmaite kremy i olejki do masażu, które spowodują, że dotyk partnera będzie jeszcze bardziej podniecający.

 

Podczas masażu ciała kobiety szczególną uwagę należy poświęcić w pierwszej kolejności: dłoniom, nadgarstkom, wewnętrznej części ramion, ustom, uszom, włosom i szyi. Szczególnie ważne jest wówczas namiętne całowanie ust i szyi, przy jednoczesnym masażu głowy, zabawie włosami i pieszczeniu językiem silnie unerwionych miejsc za uszami. Jej rosnące podniecenie i zmysłowe reakcje podpowiedzą, kiedy można przejść do kolejnej strefy, w której znajdują się piersi i plecy. Delikatne gładzenie całej ich powierzchni palcami lub piórkiem, ssanie i lekkie uciskanie oraz zataczanie kółek palcami wokół brodawek szybko sprawi, że naprężą się i stwardnieją. Jednocześnie warto poświęcić nieco uwagi plecom poprzez ich delikatne drapanie i gładzenie od karku po część lędźwiową, czyli wzdłuż kręgosłupa, który jest dość silnie unerwiony. Taki masaż będzie bardzo podniecający i przejście do niższych partii pozostanie tylko kwestią czasu. Delikatny masaż brzucha, ze szczególnym uwzględnieniem pępka i wewnętrznej strony ud oraz zgięć pod kolanami stwarza całą gamę możliwości podarowania partnerce jeszcze większego odprężenia. Warto też nie pominąć masażu stóp, do którego można użyć nieco silniejszego ucisku różnych miejsc na ich podeszwach, co da jeszcze większą przyjemność. Takie stopniowanie podniecenia pozwoli osiągnąć szybko apogeum, a partner powinien skupić się na masażu najbardziej erogennej strefy, czyli wzgórka łonowego, warg sromowych i pochwy. Tutaj najlepiej sprawdzi się zróżnicowany dotyk – zmienne techniki masażu, od delikatnych po bardziej zdecydowane uciskanie i pocieranie, a także dodatkowe ich stymulowanie poprzez zastosowanie żelu lub lubrykantu oraz masażera intymnego, który staje się coraz częstszym gadżetem erotycznym w naszych sypialniach. Trzeba jednak pamiętać, że najbardziej unerwiona część tej strefy, czyli łechtaczka, jest bardzo wrażliwa na dotyk i łatwo przekroczyć granicę siły jej masażu, za którą rozkosz zmienia się w ból…

Jak masować mężczyznę?

Doświadczona kochanka wie, że pobudzanie mężczyzny nie powinno ograniczać się tylko do dotykania jego genitaliów. Choć męska skóra jest grubsza i mniej unerwiona, to panowie również lubią być masowani przez partnerki. Czuły dotyk i bardziej zdecydowane pieszczoty, które odprężą po ciężkim dniu, to dobry wstęp do udanego wieczoru. Trzeba pamiętać, że mężczyźnie potrzebne są dość silne bodźce, by rozbudzić jego pożądanie, a to, gdzie lubi być szczególnie dotykany, mogą być sprawą dość indywidualną. Masując go, na pewno jednak trzeba skupić się na pośladkach, wewnętrznej części ud oraz nadgarstkach, ale nie pomijamy też sutków. Panowie lubią zdecydowane uciskanie, pocieranie i dodatkową stymulację masowanych miejsc językiem. Dotykając jego ramion i klatki piersiowej na pewno spowodujemy, że rozluźnią się i poczują się wyjątkowo męscy. Wrażliwe miejsca znajdują się również na męskiej twarzy – usta i język to punkty „zapalne”, od których można płynnie przejść do dalszego masażu. Wrażliwe są też uszy, skronie i skóra głowy, a kark zawsze wymaga szczególnej uwagi ze względu na swą tendencję do napięcia mięśni. Można też przeczesywać włosy palcami, by wzmocnić zmysłowe odczucia. Gdy partner już będzie odpowiednio rozgrzany, można przejść do kolejnej strefy ciała – czas na masaż ramion, pleców, klatki piersiowej i brzucha. Zamiast rąk można tu użyć włosów i piersi, co będzie też  podniecającym elementem gry wstępnej. Szczególną delikatność trzeba zachować w przypadku sutków, które również u mężczyzn są wrażliwe. Natomiast pośladki warto masować dość mocno, stosując ugniatanie i poklepywanie. nie zapominajmy też o wewnętrznej stronie ud, która jest bardzo wrażliwa na bodźce erotyczne. Masując krocze, jądra i główkę penisa, należy zmniejszyć ucisk, a trzon penisa lubi silniejszy masaż. Najlepszym dodatkiem do masażu mężczyzny są też pikantne słówka szeptane na ucho, jednak warto tu użyć także dobrego olejku do masażu, aby zbyt mocny ucisk nie pozostawił dyskomfortu – a olejek z dodatkiem feromonów dodatkowo podnieci partnerkę!

Zachęcamy, by poznać potrzeby i upodobania partnera, gdyż tylko wtedy można sprawić, że masaż będzie bardzo wyczekiwaną przez niego częścią zbliżenia intymnego. Stanowi przecież doskonałą rozgrzewkę oraz zapowiedź dalszych wspaniałych przeżyć!