Problem z erekcją po 40-stce? Znamy receptę!

 

Żyjemy w świecie, w którym kobiety narzekają na przedmiotowe traktowanie, ale to panowie nie mają (praktycznie) możliwości poczuć się gorzej i nie sprostać wymaganiom partnerki. Jeśli kobieta odmówi seksu, bądź ma wygórowane wymagania, to docenia się jej otwartość i komplementuje. Facet po prostu nie może nie mieć ochoty na seks! Musi być zawsze dostępny i to na najwyższych obrotach! Co robić, gdy nie każdego dnia masz możliwość stanąć na wysokości zadania?

Może warto porzucić złe nawyki? / fot. Unsplash

Problemy z potencją są jednym z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn w wieku dojrzałym (najczęściej pojawiają się po 40 roku życia). Zaburzenia erekcji, czyli problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka i w rezultacie także z osiągnięciem orgazmu są bolączką mężczyzn i ich partnerek. Według definicji WHO, zaburzenie erekcji to stała bądź nawracająca niemożność osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę podczas stosunku seksualnego. Pod względem diagnostycznym zaburzeniem erekcji nazywa się niemożności wzwodu i erekcji w co najmniej 25% podejmowanych próbach seksualnych. Powszechnym określeniem na to schorzenie jest impotencja, jednak odchodzi się od jego stosowania ze względu na negatywny wydźwięk nazwy. Warto zaznaczyć, że nie każda niechęć do seksu musi oznaczać problemy z potencją, czasami odpowiedzialne są za to czynniki takie jak stres, przemęczenie, czy choćby kłopoty w relacji partnerskiej. Z pewnością jest to jednak temat ważny i delikatny dla męskiej części populacji, o którym warto rozmawiać i na który warto szukać rozwiązań. Wierzymy, że świadomy i nowoczesny mężczyzna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że męskość nie powinna stanowić tabu, a jej pielęgnacja i troska o swoje zdrowie, także to intymne, to istotny element życia, o który warto dbać. Warto także zdać sobie sprawę, że żyjemy w czasach równości płci i jeśli kobieta bez konsekwencji może odmówić zbliżenia, mężczyzna także nie ma obowiązku być dostępnym 24/7. Wiesz o tym wszystkim, ale i tak czujesz się źle, że nie zawsze możesz stanąć na wysokości zadania i chciałbyś nad tym popracować? W tym materiale przedstawiamy sposoby walki z problemem obniżonej potencji. Pssst... To, że jesteś na tej stronie, zachowamy w tajemnicy ; ) Przede wszystkim należy ROZMAWIAĆ! Nie ma udanego życia seksualnego bez poznania swoich preferencji, fantazji i ograniczeń. Być może nie przydaje się to w krótkotrwałych relacjach, ale długodystansowe związki bez rozmowy nie będą zdrowo istniały. Przyczyny kłopotów ze wzwodem mogą mieć podłoże zarówno fizyczne jak i psychiczne. Rozwiązaniem może być udanie się do seksuologa, jednak wcześniej z dobrze poruszyć temat z partnerką. Jeżeli kobiecie szczerze zależy na związku i wspólne dobro stawia wyżej niż chwilową przyjemność, z pewnością taka rozmowa wiele wyjaśni i pozwoli z otwartością spojrzeć na problem i poszukać ewentualnych rozwiązań. Być może na co dzień dajecie sobie zbyt mało uczuć, za rzadko wychodzicie, a może nadmiar pracy i obowiązków odbiera radość i ochotę na seksualne igraszki?

Seks po 40-stce może smakować równie dobrze! / fot. Unsplash

Jeśli z kolei chodzi o zaburzenia na tle fizjologicznym, to zaburzenia takie, jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu, choroby serca i układu krążeniowego, zaburzenia neurologiczne, zaburzenia hormonalne, choroby przewlekłe (choroby nerek lub wątroby), skutki uboczne stosowania niektórych leków, palenie, alkohol, a także narkotyki. Zdrowy styl życia i zbilansowana dieta, a także ruch i wszelkiego rodzaju aktywności mogą znacznie poprawić funkcjonowanie seksualne (tak naprawdę zasada ta jest adekwatna w stosunku do obu płci). Na początek walkę z problemem warto zacząć od zredefiniowania swojego stylu życia. Jeśli to nie okaże się pomocne, ale wizyta u psychoterapeuty lub w lekarskim gabinecie to jeszcze o krok za daleko, to być może dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po dostępne na wyciągnięcie ręki suplementacje. Nowym i skutecznym preparatem jest sprawdzony przez naszą redakcję zestaw od cenionej marki suplementów diety Medica Group, Big Erection. W skład zestawu wchodzą kapsułki na bazie naturalnych składników oraz żel intymny. Kompozycja naturalnych składników poprawia wrażliwość i ukrwienie narządów płciowych, zwiększając możliwości seksualne. Składniki zawarte w produkcie mają za zadanie pomóc w uzyskaniu silniejszej erekcji, dłużej trwającego wzwodu, opóźnienie wytrysku, większej sprawności seksualnej i wyjątkowo mocnych doznań dla obu stron! Substancje aktywne mają za zadanie rozszerzać naczynia krwionośne ułatwiając i zwiększając dopływ krwi do prącia. Penis może stać się bardziej nabrzmiały niż do tej pory, a wzwód może utrzymywać się o wiele, wiele dłużej. Dzięki temu nie dość, że odzyskasz sprawność seksualną z lat młodości, to jeszcze zaspokoisz potrzeby najbardziej wybrednej kochanki! Sprawdźcie recenzję zestawu Big Erection na jednym z najpopularniejszych kanałów Youtube poświęconych tematyce seksu:

 

A już niedługo recenzja Big Erection w portalu Beauty Test!